אי אפשר בלעדיו – ביטוח נסיעות לחו”ל

כשאתם חושבים על נסיעה לחו”ל – אתם מתכננים שהות נעימה ומושלמת בנסיעה או בטיול שתכננתם. אך לעיתים משהו משתבש… ביטוח נסיעות טוב הוא המענה לשיבושים בלתי צפויים בנסיעות לחו”ל. מאמר חובה על הביטוח שאי אפשר בלעדיו.

רייניץ ביטוחים , סוכנות לביטוח פנסיוני וכללי

כשאר פוליסות הביטוח, גם כיסוי ביטוחי לנסיעות לחו”ל אנו רוכשים כ’מצות אנשים מלומדה’ מבלי להבין מה רכשנו ומה הוא מכסה. אז לטובת הנוסע המתעניין ריכזנו כאן מקבץ שאלות ותשובות שיתנו לכם את מירב המידע בנושא ביטוח הנסיעות לחו”ל.

 

ש. מהו ביטוח נסיעות לחו”ל?

ת. כאזרחים ישראלים, המשלמים ‘ביטוח לאומי’ אנו רגילים לחשוב שתור לרופא או אשפוז לא עולים כסף. כל זה נכון לנו בישראל. אך חשוב לדעת שמרגע שאנו יוצאים מישראל אין לנו שום כיסוי ביטוחי. ישראלי הנמצא בחו”ל ונזקק לביקור רופא, או ח”ו לאשפוז או לניתוח דחוף, הדבר היחיד שיכול להציל אותו הוא ביטוח נסיעות לחו”ל. באם הוא לא רכש ביטוח נסיעות – הוא עלול להוציא מכיסו סכומים של מאות אלפי דולרים במקרה חירום.

 

ש. מהם הכיסויים הכלולים בביטוח?

ת. ביטוח נסיעות לחו”ל אמור לכסות כל מקרה רפואי שארע למבוטח מרגע שיצא מהארץ ועד הכניסה חזרה לישראל. ביטוח טוב מכסה: ביקורי רופא, אשפוזים, ניתוחים, הטסות רפואיות, הטסת קרוב משפחה לצורך ליווי המבוטח בחו”ל וכל הנצרך למבוטח עד חזרתו בשלום ארצה. הביטוח הרפואי הבסיסי מיועד לאנשים בריאים הנוסעים לנסיעה רגילה. מבוטחים המעוניינים לעשות פעילויות מיוחדות כמו סקי, או פעילות אחרת של ספורט אתגרי, יכולים לרכוש כיסוי מיוחד גם לפעילויות לאלו בתשלום נוסף. בנוסף, חברות הביטוח מוכרות יחד עם הביטוח רפואי מגוון כיסויים שונים: ביטוח כבודה, ביטוח למחשב נייד, ביטוח לאופניים, מכשיר פלאפון חכם ועוד.

לנוסעים לטיולים ומשלבים מסלולים אתגריים ואו סקי  חייבים לרכוש כיסוי מיוחד

 

ש. איזה ביטוח צריך לרכוש אדם עם מחלה כרונית?

ת. ביטוח נסיעות לחו”ל רגיל אינו מכסה טיפול בבעיה רפואית שהייתה קיימת לפני שהנוסע יצא מהארץ. נוסע שיש לו בעיה רפואית כרונית, נזקק בדר”כ לביטוח רפואי שונה מנוסע בריא. לנוסע זה חשוב שתהיה פוליסה המכסה גם את הבעיה הרפואית ממנה הוא סובל. במידה ונעשה לנוסע כזה ביטוח רפואי רגיל, חברת הביטוח לא תשלם כל טיפול רפואי שקשור לבעיה שהייתה למבוטח קודם לנסיעה. כשעושים ביטוח רפואי יש לדווח לסוכן על כל בעיה רפואית, והוא יבדוק איזה ביטוח מתאים במדויק לבעיה זו. לעיתים הנוסע נדרש להביא מסמכים רפואיים עדכניים (סיכום אשפוז, או מכתב מרופא המשפחה) ע”מ שחברת הביטוח תחליט באילו תנאים היא מסכימה לבטח אותו. רבים חושבים שבביטוח הנרכש דרך קופות החולים אין צורך לדווח על בעיה רפואית. אך שימו לב שהפקיד שמוכר ביטוח אינו יודע מאום על התיק הרפואי שלכם והנכם חייבים לדווח לו על הבעיה הרפואית ולוודא שעל הפוליסה יכתב במפורש: “כולל החמרה של מחלה קיימת”.

 

ש. מהו הביטוח המתאים לאישה בהריון?

ת. אישה בהריון הנוסעת לחו”ל זקוקה לכיסוי רפואי מיוחד לה ולעוברה. יש להודיע לסוכן הביטוח על כך, ולוודא שרוכשים ביטוח עם הכיסוי המבוקש. שימו לב שביטוח להריון ניתן לעשות רק לנסיעה שמסתיימת עד שבוע 32 להריון (ע”פ המסמכים הרפואיים). אין כיסוי להריון בסיכון או שהיו הריונות קודמים בסיכון , חייב אישור מוקדם מהחברה

 

ש. מה חשוב לבדוק בפוליסת נסיעות לחו”ל?

ת. אדם מן הישוב שפותח פוליסת ביטוח מאבד ענין כבר בעמוד הראשון. ההגדרות כתובות לעיתים בכוונה בנוסח משפטי מסובך וקשה מאוד להסתכל על הסעיפים הקטנים. למרות הכל, כשרוכשים ביטוח חשוב לראות האם הפוליסה מתאימה לאדם הנוסע ולאופי הנסיעה. הסעיפים החשובים ביותר הם: סה”כ הכיסוי הביטוחי (בפוליסה טובה הכיסוי צריך להיות לא פחות ממיליון וחצי דולר), סה”כ כיסוי ליום אשפוז (ברוב הפוליסות מוגבל לסכומים של 3-4 אלף דולר, בשעה שיום אשפוז בארצה”ב לדוגמא יכול להגיע גם ל-12 אלף דולר), סה”כ תשלום למנתח (בחלק מהפוליסות הסכומים מוגבלים ל-10 אלף דולר, בשעה שבחלק מהמדינות מנתח טוב לא יסתכל על התיק בעבור כזה סכום). סוכן ביטוח המתמחה בנסיעות לחו”ל ידע להתאים עבורכם את הביטוח הטוב ביותר המתאים לכם לנסיעה שאתם מתכננים.

 

ש. האם יש השתתפות עצמית בביטוח רפואי בחו”ל?

ת. השתתפות עצמית גבוהה בביטוחי נסיעות לחו”ל היא אחת הסיבות לכך שמבוטחים (בעיקר צעירים) מוותרים על ביקור רפואי בשעת מחלה בחו”ל וסובלים בשקט. ההשתתפות העצמית היום ברוב החברות עומדת על 30-100 דולר למקרה רפואי. לעומת זאת בביטוחים הנקנים דרך סוכני ביטוח לרוב אין השתתפות עצמית כלל על מקרים רפואיים.

 

ש. ממי עדיף לרכוש ביטוח נסיעות לחו”ל?

ת. בכל שלב בדרך לחו”ל יהיו מי שיציעו לכם לרכוש ביטוח. סוכני הנסיעות, קופות החולים, חברות כרטיסי האשראי, ואולי אפילו המוכר בסופר השכונתי. המשותף לכל אלו, שכולם יודעים למכור ביטוח, אך בשעת חירום או בעת תביעה, אתם תעמדו מול חברת הביטוח בלעדיהם. רק ביטוח שנרכש באמצעות סוכן מומחה, יתן לכם שקט נפשי וסיוע אמיתי ומהיר בשעת הצורך. סוכן טוב הבקי במלאכתו ייתן לכם את הביטוח המתאים והמקיף ביותר במחיר הטוב ביותר.

רייניץ ביטוחים

www.rainitz.com

Yossi@rainitz.com

האומן 22 ירושלים

02-6433045

052-2409421 
x

#{title}

#{text}

#{price}