דף הבית >> מאמרים >> עצות לקניית טלפון
 

עצות לקניית טלפון חכם (סמארטפון), טלפון נייד, טאבלט, או מחשב נייד בארצות הברית

תגובות והערות ניתן לשלוח לדוא”ל.

על פי כתבה ממוסף ממון של ידיעות אחרונות 29/06/2012 עמ’ 8-9, כתבה בשם “טסים חוסכים ?” הינה כמה עצות. הכתבה התמקדה בכאלה שטסים לחו”ל, לא כאלה שמזמינים דרך האינטרנט.

1. יש הבדלים בין הארצות, לא תמיד ישראל היקרה ביותר, ולא תמיד ארץ מסויימת זולה יותר, אך הרבה פעמים אכן ניתן למצוא בחו”ל תוצרת זולה יותר.

אם אתם קונים בחו”ל, יתכנו תוספת מיסים ומשלוח, וכך בסוף יהיה יותר יקר בייחס לקניה בארץ.

2. אם כבר אתם בחו”ל, ממליצים לקנות בחנויות גדולות כמו Carphone Warehouse באנגליה אוBest buy בארה”ב, שם יש הרבה פעמים מחירים טובים, קניה בטוחה, שירות ומענה במקרה שיש בעיות. דרך האינטרנט אפשר גם מהאתרים הווירטואלים מאי-ביי ומאמזוןבחנות אפשר לראות ולמשש.

3. למה חשוב לשים לב:
א. שמדובר במכשיר לא נעול, אלא חופשי לשימוש עם כל כרטיס סים. צריך לשאול את המוכר בבירור אם זה Unlocked או Sim Free. אלו שני מונחים שאומרים אותו דבר, ואם המכשיר כזה, אז זה בסדר.
ב. לא לקנות טלפון או טאבלט שנעול לשימוש ברשת CDMA. מכשירים כאלה ללא כרטיס SIM ואינם מתאימים לשימוש בארץ.
ג. לגבי תדרים – רוב המכשירים המודרניים מתאימים לשימוש בישראל. אפשר לבדוק את התדרים באתרhttp://www.gsmarena.com
ד. באיזה תדרים משתמשים חברות הסלולאר ? –סלקום משתמשים בתדרים 900 ו2100, פארטנר רק ב-2100, ופלאפון ב-850 ו-2100.
ה. עברית – כאשר קונים בחו”ל – ברוב המקרים המכשיר לא יהיה מגוייר. המכשירים הניידים של אפל (אייפון ואייפד) מגיעים עם עברית מלאה, בלי קשר להיכן קניתם. מכשירי אנדואיד, טאבלט או טלפון שנרכשים בחו”ל, לפי הנאמר בכתבה, מגיעים ללא תפריטים בעברית – אך המכשיר יציג ללא בעיה עברית בהודעות, דואר ואתרים. ניתן להוריד מקלדת בעברית מחנות האפליקציות. אפליקציה ממולצת כזו: anysoft keyboard, ואז ניתן לכתוב הודעה בעברית. כאשר קונים מחשב נייד, לא יהיו אותיות בעברית על המקלדת, ואז צריך או לחרוט או לשים מדבקות.
בדיקה בעוד מקומות, יש  עוד מכשירים שמגיעים עם עברית מובנית ללא קשר להיכן קניתם, כך למשל, Samsung Galaxy Nexus (לפי המקור הזה).
ו. תקע – בחלק מהמקרים לא יהיה תקע מתאים לישראל ויהיה צריך מתאם.
ז. משחקים – כאשר קונים בארה”ב קונסולת משחקים כמו אקסבוקס 360, המשחקים שקונים בארץ עלולים לא להתאים בשל הבדל בשיטת השידור (Pal ו-NTSC). במקרה כזה אפשר אז להמשיך לקנות משחקים בארה”ב, אבל תחשבו אם זה מתאים לכם.

מאמר שמפרט הרבה יותר איך להזמין מחו”ל דרך האינטרנט – מפורט במסגרת הבאה. בהמשך פרסומות, ואחריהם סוגיית האחריות על המכשיר שנקנה בחו”ל (עניין כאוב בד”כ), ועצות לקניית טלפון משומש.

אחריות תיקונים על סלולאר חדש שנקנה בחו”ל – נושא כאוב. אין תשובה אחידה לכולם, ובד”כ אין אחריות בינלאומית. כמובן אפשר לשלוח לחו”ל את המכשיר המקולקל לתיקון באחריות שנותנים היכן שקניתם, אבל מדובר בהמתנה ארוכה בין משלוח הלוך ומשלוח חזור, טיפול ותשלום עבור משלוח ומשלוח חזרה, ואם לא די בכך, יתכן שידרשו מכם לשלם שוב מס עם שובו לארץ של המכשיר מתיקון. אין זה מובן מאליו שנציגי החברה בארץ יטפלו במכשירכם בחינם, וכאשר הדגם שהזמנתם מחו”ל לא קיים בארץ יתכן בהחלט שלא יסכימו לתקנו אפילו בתשלום. אף אם הוא קיים יתכן שיסרבו לטפל בטענה של הבדלים קטנים בחומרה. יש חנויות ומעבדות בארץ שמציאות תיקונים בתשלום, אבל כמובן לא תיהנו כך מהאחריות של היצרן או של החנות אשר ממנה קניתם. חבל.
בכתבה  במוסף ממון של ידיעות אחרונות, נבדקו כמה חברות, וכך למשל חברת  LG ישראל מסרה כי מדיניות LG העולמית קובעת כי האחריות למכשירים אינה בינלאומית, חברת רונלייט יבואנית מכשירים אחרים של LG מסרה שיספקו שירות למוצרים שנרכשו בחו”ל בתשלום. מסמסונג נסר שהם לא מעניקים אחריות בינלאומית, בחברת אפל אין מדיניות קבועה (פורסם במוסף ממון של ידיעות אחרונות, 27/12/2013, עמ’ 13, כתבה של שגיא כהן “סינית אני מדברת אליך”).

תיקון וחלקי חילוף – מכשירים שאינם נפוצים בארץ – אם מכשירכם אינו נפוץ בארץ, עשויה להיות בעיה אם תצרכו חלקי חילוף, או אם תרצו לבטח את המכשיר. החברה המבטחת לא יכולה להיות ערבה למוצר בלי מלאי חלקים.

 

משומש: עצות לגבי קניית סמארטפון משומש מחו”ל – העצות להלן לא מתוך הכתבה.

כדאי ? – טלפון משומש כמו עם מכונית משומשת, צריך גם מזל . לדעתי, אם יש הבדל של עד 300 שקל ביחס לקניית מכשיר חדש בארץ, זה לא כידאי. למכשיר חדש בממוצע יש פחות תקלות, ובכל מקרה יש לכם אחריות של שנה ולפעמים שנתיים, בד”כ מותקנת עברית טובה, יש  את כל האביזרים הנלווים כמו כבלים, מטען, ספר הדרכה בעברית, תמיכה טובה, הסוללה חדשה, וכל אלה, לדעתי, שווים את ה300 שקלים שאולי תחסכו בקניית משומש. עם זאת, אם מצאתם משהו ב”מחיר מצחיק”, וזה נראה לכם טוב – יכול להיות שאתם צודקים, ובכל מקרה לא סיכנתם הרבה כסף.

קנייה מאיביי – א. מכירה פומבית. חיפוש מכשירים סלולארים משומשים  הרבה פעמים מוביל לאיביי. יש באיביי הרבה הצעות במכירה פומבית. הרבה פעמים המחיר נראה מפתה, אבל בסופו של דבר המחיר המפתה עולה משמעותית, והשקעתם זמן. כמו כן, אחרי שמציעים מחיר, ומאשרים אותו אי-אפשר לסגת, חוץ מכמה מקרים מיוחדים, למשל אם כתבתם בטעות מספר לא נכון – יש כתובת לפניות. מדובר הרבה פעמים בעיסוק רב, יש הרבה הצעות, הרבה דגמים, אחד עם אביזרים נלווים, אחד לא, די הרבה לא עושים משלוחים לארץ או שלא כותבים מה התעריף לכך… ועוד שינויים, צריך לקרוא, אם אתם מגישים הצעה לכמה מכרזים – מה יהיה אם תזכו בכולם ? – כזכור אי אפשר לשגת. מצד שנים אם כל פעם הולכים למכירה אחרת, זה הרבה התעסקות.

אם אינכם מכירים את שיטת המכירות פומביות של איביי, הינה קישור לסרטון הסבר בן 5 דקות, בעברית –מכירה פומבית באיביי Auction – איך זה עובד?

ב. איביי – מכירה רגילה – אפשר גם לקנות בלי מכירה פומבית – בסכום הנקוב, אבל אם אתם מקבלים את דעתי בפסקה מעלה –  הרבה פעמים זה לא ממש כדאי, אלא אם מדובר במכשירים ישנים, לא סמארפונים, ואז באמת מכשיר שעלה לפני 5 שנים 1500 ש”ח – אפשר למצוא ב50, אבל סביר שלא תהיה אפשרות לעדכן את העברית, וכך גם אם תסתדרו עם תפריט אנגלי, לא תוכלו לקבל/לשלוח מסרונים בעברית.

* AT&T – ליד חלק מהמכשירים יכול  להיות כתוב שזה מכשיר של AT&T. בד”כ יש אפשרות להשתמש איתם גם עם ספקים אחרים, אך לעיתים צריך קוד פתיחה, ויש לוודא עם המוכר נקודה זו, כך גם אם כתוב שזה עבור ספק מסויים.

 

טיפ על מיסים – עד 74.99$ יש פתור מכל מס ביבוא אישי דרך האינטרנט. אם אתם קונים טלפון משומש זול, תשקלו אם להגביל עד סכום זה, כי סנט מעליו יש כבר עוד מס. עוד פרטים על מס במאמר הכללי על הזמנות מח”ול דרך האינטרנט.

ברמה העקרונית, המס על סלולארי שמזמינים מחו”ל הוא 35.7% (אפשר לראות באתר רשות המיסים).

 

שיחות ללא הגבלה

לישראל בהתאם לחבילה
phone2, phone, contact, telephone, support, call

להישאר מחוברים

עם הארץ גם בארה"ב 
bubble-check, bubble-check, comment, chat, talk

אינטרנט

סלולרי מהיר דור 4LTE
meter-fast, meter-fast, speed, performance, fast
כל הזכויות שמורות sim4usa.co.il